ÚVOD   DÍLY  


 
17. díl - Máme super pokojík (02.05.2017)
Malování je zábava. S maminkou uklízíme hračky a tátovi batikujeme trika. Jeden pokoj je oranžový a druhý fialový. Táta se vzteká, protože ulomil hliníkové dráty. My se těšíme na náš nový pokojík, ale předtím ještě navštívíme Majenčin koncert.
16. díl - Slavoj Houslice a porcování daňka (25.04.2017)
Naše rodina hraje fotbal už třetí generaci za Slovan Lochovice. V seriálu Okresní přebor klub přejmenovali na Slavoj Houslice. Babička Pája nemá ráda umělce z Prahy a táta dostal zánět průdušek. Porcujeme daňka a malujeme byt. Strejda Milan přiveze nábytek.
15. díl - Kolo 24” a tažná tyč Trail Gator (18.04.2017)
Jsme vlastenci a kupujeme česká kola, ikdyž se vyrábějí na Tchaj-wanu. Naše dětské kolo 24“ má vzduchovou vidlici a váží 11 kg. To je o 9 kg méně, než váží kolo z hypermarketu. Majenka si vybrala odlehčené karbonové super kolo. Táta už se nesměje.
14. díl - Dětská kola 12 – 20 palců (11.04.2017)
Na kolech dřeme už odmalička. Obě jsme se těšily, až dostaneme kolo s přehazovačkou, protože na kole s torpédem se nám špatně brzdilo. Kola pro malé děti jsou těžká. Nedivte se, že nám rodiče pomáhali do kopců. A maminka? Stále se usmívala. I v divočině.
13. díl - Hospůdky a Evropská unie (04.04.2017)
Jezdíme divočinou a potřebujeme spoustu energie. Křížaly a sušené maso nejsou špatné, ale bez vydatného oběda se neobejdeme. Objevujeme dobré hospůdky, ale těch v poslední době ubývá. Proto máme spoustu vynálezů, které nám v přírodě pomohou přežít.
12. díl - Lyžování v Mitterdorfu (28.03.2017)
Když jsme přišly o ubytování v Krkonoších, začaly jsme lyžovat na Šumavě. Nebo spíš v Bavorském lese, kde jsou sjezdovky krásně upravené až do jara, neplatí se za parkování a lidé jsou zdvořilí. A pro děti je čaj zdarma!
11. díl - Cyklosedačka Hamax Siesta (21.03.2017)
S cyklosedačkou se dá jet do každého terénu, ale není pro úplně malá miminka. Majda v ní jezdila odmalička, Týnka až poté, co jí začal být malý cyklovozík Chariot. Majdě se na sedačce líbilo, Týnce byla zima. A nepomohla ani péřovka.
10. díl - Tibetská kefírová houba (14.03.2017)
Abychom se dožily stovky, pořídily jsme si kefírovou houbu z Tibetu. Houba se jí jen říká a neroste v lese, ale v mléce. Rychle se množí a opředena legendou rozdává se přátelům. Václavu Havlovi ji přivezl dalajláma. A přes přátele přátel se dostala až k nám.
9. díl - Známe všechny nemocnice (07.03.2017)
Tablet je zákeřný a Týnka má otřes mozku. Sníme 30 kilo lesního medu. Ve Žďárských vrších fouká severák. Vozíme celou lékárnu, ale stejně občas skončíme v nemocnici. Majda plachtí přes řídítka a dostane nové kolo. A maminka si zablokuje záda.
8. díl - Sportem ke zdraví (28.02.2017)
Utužování, zocelování, modrý život a skauting. A taky úrazy a nemoci. Pražská Bulovka je jen pro silné povahy, zatímco ve Valmezu je nemocnice, jak z amerického seriálu. Nebezpečné může být i stanování. Krvelační komáři útočí.
7. díl - Vozík za kolo Chariot Cougar (21.02.2017)
Na Šumavě se může kdykoliv ochladit během okamžiku. V osmi stupních nad nulou a v bouřce s krupobitím je dobře jen Týnce ve vozíku. S vozíkem jedeme i na Radhošť. Po sjezdovce vzhůru. To je pro změnu 40°C. Maminka je hrdinka.
6. díl - Domácí jogurt a sýr labneh (14.02.2017)
Když koupená šunka smrdí, vyrobíme si vlastní. Řepa místo borůvek v jogurtu způsobí, že na ebay sháníme jogurtovač. A když koupíme dva za cenu jednoho, zbyde nám litr jogurtu. Co s ním? A tak inspirovány Kluky v akci, vyrábíme zdravé potraviny.
5. díl - Svatba, vzteklina a řízek v Horoměřicích (07.02.2017)
Svatba je velká událost pro všechny, ale děti to prožívají jinak. Pak táta málem dostal vzteklinu, nebo si to alespoň myslel. A řízek nakonec je příjemný bonus. Přesto se holky rozhodnou, že je načase žít zdravě.
4. díl - Lovecká krčna, Tandoor a Yam Yam (31.01.2017)
Během kulinářského putování navštívíme nejlepší hospůdku na Šumavě, ale seznámíme se i s cizokrajnou indickou a thajskou kuchyní. Koncept sněz co můžeš ocení hlavně Majda a tátu jeho gurmetství málem zahubí.
3. díl - Žďárské vrchy, Spejbl a Hurvínek (24.01.2017)
Zimní expedice Žďárské vrchy 2016 v kompletní sestavě i s babičkami nedopadla úplně podle očekávání. Ještě že po návratu do Prahy čekala na všechny zajímavá výstava - Spejbl a Hurvínek v Muzeu hlavního města Prahy.
2. díl - Na Boubín a na Sněžku (17.01.2017)
Majda vypráví, jak to celé začalo. Jak vzal táta mámu na Kokořínsko, aby vyzkoušel, co vydrží. A jak pak cestovali s Majdou na Boubín a Sněžku s kočárkem. I když na Sněžku, to už Majda šlapala pěšky.
1. díl - Jak to začalo (10.01.2017)
Seznámíme se s oběma holčičkami - Majdou a Týnkou. Týnka je fitka a jí jen zeleninu, Majda miluje sladké. Obě jezdí s rodiči na kole divočinou. Ještě, než začaly trénovat na cestu k moři, sjezdily na kole snad všechna významná pohoří v Čechách.